Публикации

BGpravda разкрива десетилетната мистерия с мъртъвците от прохода Дятлов

През февруари 1959 година край един мразовит проход в Урал са открити безжизнените тела на деветима младежи - полуголи и с необясними травми. Тайната на трагичната им смърт си остава неразгадана и до днес.

Изабела Янкова със световна титла в планинското колоездене

Изабела Янкова спечели титлата при девойките в дисциплината спускане на световното първенство по планинско колоездене във Вал ди Соле /Италия/. 17-годишната състезателка даде най-добро общо време 4 минути 30 секунди и 865 стотни, с близо 11 секунди преди норвежката Кине Хаугьом и с над 13 секунди пред третата – Грейси Хемстрийт /Канада/.

НОВА "ЧЕРВЕНА" ПОБЕДА: ЦСКА излъга Черно море

ЦСКА спечели с 1:0 гостуването си на Черно море от шестия кръг на efbet Лига. Домакините изпуснаха куп положения и бяха наказани от Жорди Кайседо. Така тимът на Стойчо Младенов продължава да е със 100-поцентов актив от началото на сезона. С три победи от три мача столичани са шести в класирането. За "моряците", които играха с човек по-малко в посмедните двайсетина минута, това бе първо поражение и те останаха втори с 13 точки. Лидер е Славия с 16.

Гей скандали в Троянския манастир (ВИДЕО)

Какво се е случвало зад стените на Троянския манастир по думите на бивш монах в него. За пръв път в открито интервю и самопризнание за гей скандали, гей проституция, насилие, политика,

Камъните, които растат, движат се, дишат, имат пулс и се възпроизвеждат (ВИДЕО)

Тровантите са живи камъни, които растат, движат се, дишат, имат пулс и се възпроизвеждат. В малко селце в Румъния са открити странни образования, които се наричат - Трованти. Те изглеждат като скали, но в действителност са доста по-специални от това.

ЛЕГЕНДАТА ПРОДЪЛЖАВА!!! ЦСКА пак е в групите в Европа

ЦСКА го направи! "Армейците" елиминираха Виктория Пилзен в плейофите за влизане в групите на Лигата на конференциите след като победиха с 3:0 на "Васил Левски".

България обърна Полша и спечели групата си на Европейското

Женският национален тим по волейбол на България обърна Полша с 3:1 (18:25, 25:21; 25:21; 25:23) в директната битка за първото място на предварителна група "В" от европейското първенство в Пловдив. Волейболистките на Иван Петков се нуждаеха от победа с 3:0 или 3:1 гейма, за да спечелят групата, а след постигнатия успех ще срещнат четвъртия от група "D" Швеция на 1/8-финалите.