Каква драма! Португалия на 1/4-финал след дузпи срещу Словения

Португалия е 1/4-финалист на Евро 2024! В изключително драматичен мач и 0:0 срещу Словения след 120 минути, всичко се реши с изпълнения на дузпи, където португалците бяха по-точни за крайния успех.
Най-голямата драма обаче беше в продълженията, когато в 105-та минута Португалия получи дузпа, но Кристиано Роналдо я изпусна. Малко преди края на добавените минутипък Шешко излезе сам срещу Диого Коща, но не успя да го преодолее.

В първите минути футболистите на Роберто Мартинес натиснаха своя съперник.

Натискът продължи, а в 15-ата минута Роналдо отново падна в наказателното поле, но Даниеле Орсато даде ясен знак, че няма да отсъди дузпа.В 32-ата минута Ваня Дъркушич извърши нарушение срещу Рафаел Леао пред наказателното поле и Португалия получи право да изпълни опасен пряк свободен удар, а футболистът на Словения получи жълт картон. Последва силно изпълнение на Роналдо, но изпрати топката над вратата.

В 39-ата минута Словения направи първа добра атака, Стоянович влезе отдясно и центрира към Шпорар, но защитник на Португалия успя да избие в ъглов удар.

Втората част започна с добра ситуация за Португалия, при която Бернардо Силва стреля от добра дистанция, но с левия крак изпрати топката в аут.

В 55-ата минута Кристиано Роналдо шутира мощно от пряк свободен удар, но Ян Облак успя да боксира, тъй като топката се оказа в неговия обсег.В 61-ата минута Словения създаде добра голова възможност. Бенямин Шешко бе изведен в добра позиция, успя да надбяга Пепе, но отправи разочароващ удар по посока вратата на Коща и прати топката в аут.

Минута преди края на мача Роналдо бе изведен в прекрасна позиция. Той излезе сам срещу Ян Облак, стреля с левия крак, но стражът на Атлетико Мадрид отказа Роналдо с прекрасно спасяване.

До края на редовното време до гол не се стигна и мачът влезе в продължения.

В 103-ата минута Диого Жота влезе в наказателното поле и бе съборен в Дъргушич, а реферът Даниеле Орсато отсъди дузпа за Португалия. Кристиано Роналдо застана на 11-те метра и стреля силно в долния десен ъгъл, но Облак се хвърли и спаси удара!

Бенямин Шешко направи уникален пропуск в 115-ата минута, когато излезе сам срещу Диого Коща, стреля, но стражът на Португалия се справи.

При дузпите Иличич започна с пропуск за Словения, след като Коща усети ъгъла и парира. След него Кристиано Роналдо застана за реванш и реализира в долния ляв ъгъл. Балковец последва за Словения, но Коща отново спаси, а Бруно Фернандеш беше безпощаден след него за 2:0. Дойде ред и на Вербич, който също беше спрян от Кощa, за да отчая словенците, а Бернардо Силва довърши започнатото за крайното 3:0 при дузпите.