Пропускане към основното съдържание

Публикации

Георги Йомов: Бяхме по-добрият отбор, глупави голове ни приключиха

Българският национал Георги Йомов, който вкара почетното попадение за България при загубата с 1:3 от Унгария сподели след двубоя, че "лъвовете" са били по-добрият отбор на терена и са владеели играта, но са получили глупави голове.

КАТАСТРОФА! Безумен треньор и малшансът ни донесоха загуба от Унгария - 1:3 (СНИМКИ)

България се прости с шанса да играе за първи път от 2004 година на финали на голямо първенство. "Лъвовете" паднаха с 1:3 от Унгария на Националния стадион "Васил Левски" в решителния полуфинален бараж за Евро 2020, което ще се проведе другото лято. Орбан, Калмар и Николич разплакаха момчетата на Георги Дерменджиев. В края на мача Георги Йомов все пак вкара за нашите, но това не бе достатъчно.

НА ЖИВО: Мачът на годината, България - Унгария (1:3)

България и Унгария играят при резултат 1:3 в изключително важния полуфинален бараж за класиране на Европейското първенство догодина. Орбан беше точен в 16-ата минута, когато се разписа след центриране от корнер. Вратарят на гостите с две страхотни спасявания, а Галин Иванов напусна контузен. Втората част започна с нов гол на Унгария, след като Калмар се разписа от фаул в 47-ата минута от над 25 метра, за който Пламен Илиев има своята вина. В 75-ата минута Шалай вкара трети гол.