Белгия взе своето срещу Румъния, в група Е четири отбора са с по 3 т.

Белгия стигна до успех с 2:0 над Румъния и така спечели първите си точки на Евро 2024.

Това се случи в среща от Група Е на турнира.

След нея всичките четири отбора имат по 3 точки след първите два кръга, така че интригата определено е налице и ще бъде интересно какво ще се случи след последните мачове.

Тилеманс откри за белгийците още във 2-ата минута на мача. Той получи хубаво подаване от Лукаку и с прецизен удар от около 17-18 метра успя да реализира.

Минути след това стражът на Белгия Кастеелс направи брилянтна намеса след удар с глава на Драгушин и спаси чисто попадение.

В 14-ата минута Банку блокира Лукаку в последния момент и му попречи да удвои.

Броени минути след това Белгия направи двоен пропуск след изтървани положения на Лукебакио и Вертонген, които нямаха късмет.

До почивката нямаше повече попадения.

В 54-ата минута удар на Де Бройне профуча много опасно покрай гредата на противника, като изтърва изключително добъе шанс да удвои.

В 63-ата минута попадение на Белгия бе отменено заради засада на Лукаку.

Двайсетина минути преди края на мача Ман бе изведен сам срещу вратаря, но стражът успя да справи.

Всичко в този мач бе решено от Де Бройне в 80-ата минута.