НАЧАЛНА СТРАНИЦА

Страници

Байерн Мюнхен съсече Борусия Дортмунд с 2:1

Байерн Мюнхен спечели Шампионската лига след победа с 2:1 срещу Борусия Дортмунд. Ариен Робен прати топката зад Роман Вайденфелер минута преди края на редовното време и донесе петата европейска корона за баварския колос.

Първата част завърши при нулево равенство, но след час игра Марио Манджукич изведе Байерн напред в резултата. В 67-та минута Илкай Гюндоган изравни за Дортмунд след точно изпълнена дузпа. Ариев Робен обаче донесе победата за баварците минута преди края на редовните 90 минути.

Двамата наставници Юп Хайнкес и Юрген Клоп залагат на очаквани изпълнители в идентични схеми на игра - 4-2-3-1.

На вратата на Байерн застава Мануел Нойер, докато капитанът Филип Лам, Данте, Джером Боатенг и Давид Алаба ще действат в отбрана. Хави Мартинес и Бастиян Щвайнщайгер започват в средата на терена, а Ариен Робен, Томас Мюлер и Франк Рибери ще действат в близост до централния нападател Марио Манджукич.

Капитанът на Дортмунд Роман Вайденфелер застава под рамката на вратата в схемата на Юрген Клоп. Невен Суботич и Матс Хумелс стартират като двойка централни бранители, докато Лукаш Пишчек и Марсел Шмелцер ще действат на двата фланга. Свен Бендер и Илкай Гюндоган оформят двойка вътрешни халфове, а Куба Блашчиковски, Кевин Гроскройц и Марко Ройс оформят тризъбец зад тарана Роберт Левандовски.